Kreatywny prezent: Jak… wyhodować smoka?

 

Znacie takie małe skorupiaki jak Triopsy? To niewielkie (osiągające do dwóch centymetrów długości) stworki z trzema oczami, przypominające odrobinę koniki morskie. Jeśli Wasze dzieci od dawna chcą zwierzątko – to idealny sposób, by sprawdzić ich systematyczność! Smoki trzeba karmić, napowietrzać wodę i pilnować, by było im ciepło. Jeśli zapewnicie im odpowiednie warunki – już po kilku dniach, będziecie na własne oczy widzieć jak się wykluwają, rosną i tworzą coraz większą kolonię!

Nasza przygoda z Triopsami zaczęła się już w tamtym roku – niestety bez powodzenia. Wykluły się dwa małe, smutne smoczki i bardzo szybko odeszły za tęczowy most, ponieważ zmarzły. Drugie podejście zrobiliśmy w tym roku, korzystając z pięknego zestawu od Gonzo Toys. Akwarium nie tylko jest świetną ozdobą dziecięcego pokoju, lecz może też służyć jako lampka, która daje miękkie, delikatnie światło. Wykluło się kilkanaście smoczków, codziennie ich doglądaliśmy.. I niestety – znowu coś poszło nie tak. Prawdopodobnie przez użytą przez nas wodę z kranu.

Nie zdobywa jednak świata ten, kto się poddaje. Dziewczynki razem ze swoim przyjacielem Nikosiem założyli kolejne dwie hodowle i to był strzał w dziesiątkę. Użyli wody butelkowanej, pamiętali by je karmić, napowietrzać wodę i trzymali w ciepłym miejscu. Triopsy rosną, mnożą się, szaleją w akwarium, można łatwo zauważyć które samiczki są w ciąży.

Zestawy od Gonzo Toys to idealny pomysł na nadchodzące święta – kiedy całą rodziną będziecie mogli usiąść i założyć własną hodowlę, w każdy długi zimowy dzień obserwować zmiany w akwarium, założyć dziennik opisujący wszystkie etapy, a może nawet z czasem.. Wytresować własnego smoka, który nie ma sierści, nie alergizuje, nie trzeba go wyprowadzać na spacer ani po nim sprzątać? 😉

Zestawy zawierają karmę (warto dokupić zapas), jajeczka ze smokami, lupę, pipetkę do napowietrzania, instrukcję oraz łyżeczkę do pokarmu. 😉

Komentarze 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *