Wycieczka z dziećmi – Hipoland w Busku-Zdroju

 

wycieczka-z-dziecmi-hipoland-w-busku-zdroju-1

„Ten kto kocha konie, jest kimś więcej niż tylko człowiekiem.”

Aurelia odkąd tylko zaczeła interesować się czymś więcej niż swoje rączki, nóżki albo broda Taty – zwracała uwagę na zwierzęta. Uspokajała się, wyciszała i mogła patrzeć na nie bez przerwy. Jeździmy więc z nią w różne miejsca w których są milusińscy, u swoich Dziadków karmi kurki, gąski i kaczki, u drugich Dziadków spaceruje i bawi się z psem. Tak naprawdę każde zwierze jakie kiedykolwiek stanęło jej na drodze – zostało ostrożnie pogłaskane (za zgodą właściciela), nigdy nie pociągnięte za ogon, ucho czy sierść.

Babcia Basia jest koniarą, uważa je za najpiękniejsze zwierzęta na świecie i od początku chciała zaszczepić tą miłość Psocie. Więc ostatnio, kiedy Psota jest już na tyle duża by sama usiąść na dużym koniu, będąc w odwiedzinach u Dziadków wybieramy się na konie.
Tym razem trafiliśmy na cudowne miejsce – Hipoland na granicy Buska-Zdroju i Zbludowic. Czyste, wypieszczone, zadbane zwierzęta, hipo i felinoterapia (jest kilka cudownych, przyjaznych kotów) w jednym magicznym miejscu. 😉 W ośrodku jest stajnia z siedmioma przestronnymi boksami z ogromną ilością siana, dwa padoki – jeden przeznaczony na hipoterapię, drugi do nauki jazdy. W razie niepogody jest też zadaszona, piaszczysta hala. Konie mają własną łąkę na której swobodnie spacerują. Rodzice mogą usiąść przy kominku i napić się ciepłej herbaty. 😉 W cenie ‚zwykłej’ oprowadzanki dostajemy niezwykłą przygodę. Jazda przodem, tyłem, bokiem, tulenie konia, głaskanie, ćwiczenia.

Podczas jazdy konnej stymulacji poddawanych jest pięć podstawowych modalności: dotykowa, wzrokowa, słuchowa, proprioceptywna i równowagi. (Werpachowska, 2002)

Naszym przeogromnym szczęściem jest, że mamy zdrowe dziecko, odważne, w granicach normy niegrzeczne (z grzecznym musi być bardzo nudno! :P), więc można by pomyśleć – po co hipoterapia? Głównie po to, by miała szacunek do zwierząt, wierzymy, że przeniesie się to też na szacunek do innych ludzi, by miała kontakt z przyrodą, by rozwijała się prawidłowo i miała możliwość odkrywania w sobie pasji i hobby. Nie zmuszamy, nie wsadzamy na siłę, z ogromną miłością obserwujemy jak rwie się do tego sama.

Jeśli będziecie mieli ochotę wybrać się do Hipolandu w Busku-Zdroju koniecznie też zajrzyjcie do Parku Zdrojowego oraz Leśnego Zacisza.

Hipoland znajduje się około 80 km od Krakowa, warto w okolicy zarezerwować nocleg i zwiedzić kawałek województwa świętokrzyskiego. 😉

 

wycieczka-z-dziecmi-hipoland-w-busku-zdroju-2

 

wycieczka-z-dziecmi-hipoland-w-busku-zdroju-3

 

wycieczka-z-dziecmi-hipoland-w-busku-zdroju-4

 

wycieczka-z-dziecmi-hipoland-w-busku-zdroju-5

 

wycieczka-z-dziecmi-hipoland-w-busku-zdroju-6

 

wycieczka-z-dziecmi-hipoland-w-busku-zdroju-7

 

wycieczka-z-dziecmi-hipoland-w-busku-zdroju-8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *