Zabawy dla maluszka – Woreczki sensoryczne

 

zabawy-dla-maluszka-woreczki-sensoryczne-1

Przez pierwsze trzy miesiące życia Alicji, Aurelka podchodziła do niej dość sceptycznie, jak do jakiejś istotki, która tylko płacze, je, śpi i robi w pieluchę. Podawała jej smoczka, przynosiła mleczko ale na tym się jej zainteresowanie kończyło. Aż w końcu Ala zaczęła być bardziej ‚interaktywna’ – śmiać się z Psoty min, piszczeć na jej widok i ‚zaczepiać’ podczas podróży autem. Aurelka zaczęła leżeć z nią na podłodze i pokazywać jej zabawki protestując jak Ala chciała jej jakąś pożreć, martwi się jak bolą ją ząbki i daje całusy na dzień dobry. 😉 Teraz zachęca ją do raczkowania, lubi się bawić z nią (i jej zabawkami, które musi zawsze pierwsza przetestować. :D) i bawimy się razem różnymi ‚domowymi’ zabawami, ostatnio nawet dała jej do pougniatania ciastolinę, ostrzegając ‚Ala, tylko nie jedz!’.

Ta zabawa wyjątkowo podobała się jednej i drugiej. 😉

Co będzie nam potrzebne?
  • 3 woreczki strunowe (lub takie do mrożenia żywności)
  • taśma klejąca
  • ciepły, ugotowany ryż
  • 100 ml żelu pod prysznic i kuleczki hydrożelowe
  • suchy makaron*

* Tak naprawdę możecie wykorzystać wszystko co macie w domu, bez specjalnego kupowania. Zostało Wam trochę ziemniaków z obiadu? Wrzućcie podgrzane do woreczka! Ostatni worek kaszy, strach że zjedzą mole? Minęła moda na włosy na żel? Żel do woreczka! 😉 Wystarczy, że coś będzie miało ciekawą fakture, będzie ciepłe lub zimne, gęste lub rzadkie – wszystko będzie świetną zabawą dla takiego malucha.

Jak zrobić woreczki?

Do woreczka wlałam niebieski żel i dodałam kilkanaście napęczniałych kulek hydrożelowych (wcześniej je wykorzystałam do butelki sensorycznej, zamknęłam i przykleiłam do podłogi od góry i od dołu. Najlepiej podwójnie przykleić, w razie w.

Ala leżała na kocyku i dotykała woreczka przesuwając kuleczki.

Do drugiego woreczka włożyłam jeszcze ciepły ryż, była zaskoczona, że jest ciepły, odkształca się jak naciska, ale nie może go złapać. 😉

Do trzeciego woreczka wsypałam suchy makaron, który szeleścił, przesuwał się i można było wyczuć jego fakturę przez folię.

Warto zachęcać dzieci do leżenia na brzuchu i zabawy na nim – od tego już tylko krok od pełzania i raczkowania, a w efekcie – chodzenia! 😉 – Mama

 

zabawy-dla-maluszka-woreczki-sensoryczne-2

 

zabawy-dla-maluszka-woreczki-sensoryczne-3

 

zabawy-dla-maluszka-woreczki-sensoryczne-4

 

zabawy-dla-maluszka-woreczki-sensoryczne-5

 

zabawy-dla-maluszka-woreczki-sensoryczne-6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *