Weekend z dzieckiem w Krakowie – Muzeum Lotnictwa

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Krakowie-Muzeum-Lotnictwa-1

Planując weekendową wycieczkę zastanawialiśmy się, czy Muzeum Lotnictwa Polskiego spodoba się Aurelce, bo parowozy w Chabówce na początku bardzo ją przytłoczyły i bała się ich dotykać/nie chciała wchodzić i dopiero po dwóch – trzech kwadransach się przekonała, że to fajne miejsce i nie chciała jechać do domu.

Muzeum czynne:

• poniedziałek – nieczynne
• wtorek: 9:00–17:00 – wstęp wolny
na ekspozycje stałe Muzeum
• środa – niedziela: 9:00–17:00

Ceny biletów:

• bilet normalny: 15 zł
• bilet ulgowy: 7 zł
• bilet rodzinny: 34 zł
UWAGA! Dzieci do lat SIEDMIU wchodzą zupełnie za DARMO! 🙂

Zupełnie inaczej było tutaj – od razu oszalała na punkcie metalowych ptaków. To miejsce do którego warto się wybrać z dziećmi w każdym wieku, jest tam ogromny teren po którym można pospacerować (po chodnikach, więc dla wózków idealnie), mnóstwo pięknych maszyn z dobrze opisanymi tabliczkami (Psotę strasznie bawiło przyglądanie się zdjęciom na tabliczkach, następnie samolotom i krzyczenie ‚Oooo! Ten sam!’ ;p), są też hangary z bardziej cennymi obiektami lotniczych westchnień a nawet budynek, w którym stoją same silniki – niesamowite dla starszych dzieci i dorosłych (my za każdym razem widząc silnik/skomplikowaną maszynę podziwiamy osobę, która to wymyśliła i skonstruowała! ;)).

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Krakowie-Muzeum-Lotnictwa-4

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Krakowie-Muzeum-Lotnictwa-10

 

W głównym budynku muzeum można poczuć się jak prawdziwy pilot zasiadając za kokpitem awionetki, można też posterować helikopterem albo pobawić się symulatorem lotów. Dla młodszych dzieci są jeździki w kształcie samolotów ale niestety (bardzo, bardzo szkoda!), nie są konserwowane i no cóż – służą za ozdobę, bo jeździć się na nich nie da. Są odznaki, kostiumy pilotów, maszyny nawigujące, każdy znajdzie tam coś dla siebie.

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Krakowie-Muzeum-Lotnictwa-2

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Krakowie-Muzeum-Lotnictwa-3

 

Są dwa samoloty udostępnione dla odwiedzającyh – jeden transportowiec, który skradł serce Aurelki – właziła, wyłaziła, biegała, wspinała się i nie chciała od niego odejść (więc nasza wizyta tam trwała dłuuugo, nawet Alę tam nakarmiliśmy ;p ) oraz samolot papieski, otwarty tylko w konkretnych godzinach.

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Krakowie-Muzeum-Lotnictwa-5

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Krakowie-Muzeum-Lotnictwa-6

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Krakowie-Muzeum-Lotnictwa-7

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Krakowie-Muzeum-Lotnictwa-8

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Krakowie-Muzeum-Lotnictwa-9

 

Tata też był pod ogromnym wrażeniem samolotów i przypomniało mu się, jak sam kiedyś spędzał wiele godzin na klejeniu modeli. W sklepiku muzealnym kupił więc kilka samolotów i razem z Aurelką spędzili cały wieczór na klejeniu. 😉

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Krakowie-Muzeum-Lotnictwa-12

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Krakowie-Muzeum-Lotnictwa-13

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Krakowie-Muzeum-Lotnictwa-14

 

Polecamy wszystkim – małym i dużym, na spacer z rodzinką albo z dziadkami. – Mama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *