Wycieczka z dziećmi – Leśne Zacisze

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-1

Pewnego razu, jadąc z Buska – Zdroju do Kielc zauważyłam zabawną nazwę miejscowości – Wygwizdów. Okazało się, że na owym wygwizdowie, niedaleko Morawicy znajduje się fantastyczne Gospodarstwo Agroturystyczne – Leśne Zacisze.

I nazwa jest jak najbardziej trafiona – jest tam cicho, pięknie pachnie lasem (a mieszczuchy takie jak my, rzadko mają okazję ten cudowny zapach poczuć..) i nawet jak jest sporo ludzi, to nie ma ścisku. Ścieżki są przystosowane do jeżdżenia wózkiem.

Dla starszych dzieci warto zabrać lupę by poobserwowały robaczki i kwiatki z bliska.

Ale co poza ciszą i zielenią? Zwierzęta! Mieszkają w uroczych domkach, mają dużo zieleni i miejsca dla siebie, są różne antylopy, jelenie, owce, kozy, bawoły, muflony, mundżaki, ptaki, wielbłąd i zebry a nawet skunks i wiele, wiele więcej! Poza atrakcją w postaci mini zoo, jest też ogromny plac zabaw, który zachwyci i zabawi nawet rodziców, którzy będą mogli zagrać w ogromne szachy albo chińczyka.

Z Krakowa do Leśnego Zacisza jest lekko ponad 100 km – w sam raz na jednodniową wycieczkę. Na miejscu możecie rozpalić własnego grilla (więc zaopatrzcie się w węgiel, kiebaski i sałatki – obiad z głowy ;)) lub skorzystać z takiego, który jest na miejscu zaraz przy placu zabaw w przyjemnym cieniu.

Całodzienny pobyt w tym wyjątkowym miejscu możecie zaplanować między godziną 10 a 18, jest parking, nie da się tam bezpośrednio dojechać żadną komunikacją (ewentualnie do Morawicy a potem dłuuuuugi spacer).

UWAGA! W odróżnieniu do wielu tego typu miejsc, które odwiedzaliśmy – w tym jest bezwzględny zakaz karmienia zwierząt więc bardzo Was prosimy – nie zabierajcie żadnych marchewek czy innych smakołyków, opiekunowie zwierząt dbają o nie i dobrze je karmią. Jak będziecie mieli ochotę dać zwierzakom trochę ziaren, to wybierzcie się na przykład do Kopytkowa. 😉

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-5

 

Cennik:

  • 15 zł osoba dorosła
  • 12 zł bilet ulgowy
  • dzieci do lat 3 gratis

Warto spojrzeć na stronie na ceny noclegów wraz z wyżywieniem, bo gwarantuję, że jak tam przyjedziecie, to się zakochacie. 😉 – Mama

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-2

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-4

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-6

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-7

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-8

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-9

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-10

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-11

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-12

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-13

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-14

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesne-Zacisze-15

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *