Wycieczka z dziećmi – Leśny Park Niespodzianek (Ustroń)

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesny-Park-Niespodzianek-1

 

Odkąd w naszym życiu pojawiła się Psotka szukamy wyjątkowych miejsc, dzięki którym możemy jej pokazywać przyrodę, zwierzęta i zaszczepiać w niej miłość oraz szacunek do wszystkich stworzeń.

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu to miejsce po prostu niesamowite, które zrobiło na niej i na nas przeogromne wrażenie. Takiego kontaktu z sarnami, jeleniami, lamami czy też muflonami (podobno są też żubry, ale nam się nie chciały pokazać) nie ma nigdzie indziej. To przegromny park w którym część zwierząt (wiadomo, dzików swobodnie nie wypuszczą ;p) chodzi sobie między ludźmi, je z ręki, a kiedy nie ma ochoty na towarzystwo – ma gdzie odejść, z dala od wszystkich i spokojnie odpocząć.

 

 

Na wejściu do parku można kupić specjalną mieszankę ziaren do karmienia, TUTAJ możecie podejrzeć cennik biletów. Poza obcowaniem z przyrodą dzieci mogą pobawić się na dużym placu zabaw, przejść aleją bajkową z ruchomą ekspozycją (my akurat trafiliśmy na remont, więc niewiele zobaczyliśmy), są punkty widokowe np. na Czantorię, bezpłatne toalety i parking (a rzadko się to zdarza ;p), miejsca gdzie można przysiąść i zjeść.

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesny-Park-Niespodzianek-3

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesny-Park-Niespodzianek-4

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesny-Park-Niespodzianek-5

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesny-Park-Niespodzianek-6

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesny-Park-Niespodzianek-7

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesny-Park-Niespodzianek-9

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesny-Park-Niespodzianek-10

 

NIE POLECAMY jednak kupować na miejscu figurek zwierząt. Aurelka średnio przepada za maskotkami, o wiele bardziej lubi się bawić figurkami. Niestety, to co można tam kupić to chińszczyzna najgorszego sortu. Wybrała sobie sarenkę i jelenia, ale ich nogi nie przeżyły upadku z małej wysokości, więc są zwyczajnie niebezpieczne, nie chcę nawet myśleć co może się stać takiemu szkrabowi, który się pokusi o połknięcie ułamanej nóżki zwierzaka..

Poza zwierzętami ten park wyróżnia możliwość obejrzenia pokazu lotów ptaków drapieżnych oraz sów. Nam udało się obejrzeć pokaz lotu Aguji, Jastrzębia oraz Myszołowa, pokazy są o konkretnych godzinach i warto pod nie zaplanować zwiedzanie. Jest polanka, wokół niej mnóstwo ławek na których można usiąść w cieniu i poobserwować ich przepiękne szybowanie nad głową.

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesny-Park-Niespodzianek-8

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesny-Park-Niespodzianek-2

 

Po parku da się jeżdzić wózkiem (czołgiem, na pompowanych kółkach, lekka spacerówka może nie dać rady), ale jest to jazda dość ekstremalna. 😉 (Bywalcy siłowni mogą uznać dzień nóg i rąk za zaliczony. – Tata) Dużo stromych górek, kamieni, podczas ładnej pogody jak najbardziej się da, ale po deszczu już to sobie średnio wyobrażam. 😉 Dla odwiedzających przygotowano aż 3,5 km ścieżek, więc spacer długi i wyjątkowy.

Przy okazji możecie zajrzeć do Pijalni Wód przy której jest fontanna z prawdziwie nadmorskim klimatem i słoną wodą. Warto pobyć tam chociaż chwilę, napić się wody (bezpłatnie jeżeli ma się własny kubek, można za 50 groszy nabyć plastikowy na miejscu) i pozwolić dzieciom na bieganie pod fontanną.

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesny-Park-Niespodzianek-11

 

Na mapce poniżej jest lokalizacja samej pijalni (dolny prawy róg). Na górze widać tani parking, z którego można skorzystać. – Tata

 

 

Z Krakowa do Ustronia jest około 120 km – więc można się wybrać tam na calutki dzień wyjeżdżając zaraz po śniadaniu i wracając wieczorem, albo tak jak my można zrobić sobie ‚bazę wypadową’ w Beskidzie Śląskim. My wybraliśmy miejsce przyjazne rodzinom – Czahówkę (czahowka.pl), która znajduje się we wsi Pewel Mała. Stamtąd do wszystkich atrakcji jakie sobie zaplanowaliśmy mieliśmy podobną odległość, rzut beretem od Żywca. W cenie noclegow są bardzo smaczne posiłki, odkryty basen, trzy place zabaw dla dzieci (w jadalni, basenie i na trawie), właściciele dwoją się i troją by nikomu niczego nie brakowało, więc jeśli też macie ochotę spędzić kilka dni w tych okolicach to jak najbardziej polecamy. – Mama

 

Wycieczka-z-dziecmi-Lesny-Park-Niespodzianek-12

Komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *