Weekend z dzieckiem w Małopolsce – Inwałd Park

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-1

Wakacje sprzyjają podróżowaniu, więc jeśli szukacie kolejnego (TUTAJ jest lista miejsc które już dla Was opisaliśmy) fantastycznego miejsca na wycieczkę, to polecamy Wam kompleks parków tematycznych w Inwałdzie.
Jeśli nie lubicie tłumów – zarezerwujcie sobie dwa dni w tygodniu, kupcie bilety przez internet (jest wtedy 10% taniej ;)) i hej ho przygodo!

Warto kupić dwudniowy karnet (w jeden dzień tego się po prostu nie da obejść z dziećmi, nie ma szans, jest opcja z hotelem, chociaż jak się jedzie z Krakowa w pięć osób autem to hotel się nie opłaca, lepiej przyjechać dwa razy) – za 70 zł dostajemy dostęp do wszystkich parków i większości atrakcji (niektóre są dodatkowo płatne).

Na miejscu znajdziecie świetne mini, chociaż małe to one jest tylko z nazwy bo jest na prawdę spore – zwierzęta mają piękne, naturalne przestrzenie, jest wiejsko i swojsko, można za 2,5 zł kupić specjalną karmę.*

Jest jeden minus – ciężko jest tam jeździć wózkiem (chyba, że się ma super silnego Tatę, który dzielnie nosi po schodach <3). ale można go zostawić na dole, jeśli się nie boicie. 😉 Ostrzegamy, że kozy porywają woreczki z jedzeniem a osły nawet opakowaniem po nasionkach nie gardzą, na szczęście na ręce nie mają smaczka. Zwierzaki są bardzo spokojne, lubią być głaskane i chętnie podchodzą do płotków.

* Zazwyczaj w takich miejscach jak Mini Zoo w Inwałdzie można kupić porcje karmy dla milusińskich. Korzystajmy z tego, nie przywoźmy ‚wałówki’ z domu, bo możemy tylko zaszkodzić zamiast pomóc i wspaniałomyślnie nakarmić. Warto też zachować więcej karmy dla zwierzaków, które są pod koniec trasy zwiedzania, bo te na początku są przekarmione. 😉 Pamiętajmy też o czytaniu tabliczek – nie wszystkie można dokarmiać.

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-3

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-4

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-5

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-6

Jest też park dinozaurów, ale w porównaniu do podobnego miejsca w Zatorlandzie to jest baaaaaardzo biedniutki. Dinusie się nie ruszają, jest ich mało, wszystko jest bardzo ‚sterylne’ i przycięte (niektórzy pewnie docenią sporą liczbę stanowisk do minigolfa – Tata), o wiele bardziej nam się podobał tego typu park w Zatorze więc jeśli Wasze dzieci są fanami prehistorycznych mięso- i roślinożernych stworów to raczej wybierzcie Zatorland.

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-11

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-12

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-13

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-14

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-15

 

Po drodze zajechaliśmy na papieskie kremówki do Wadowic, trafiliśmy do przemiłej kawiarni z kącikiem dla dzieci i sklepikiem z produktami regionalnymi. Warto nadłożyć odrobinę drogi (jadąc od strony Krakowa jest to jedynie 1-2km więcej, bo i tak trzeba zahaczyć o obwodnicę Wadowic – Tata) i zrobić przerwę na kawę i ciacho.

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-2

„(…) A TAM BYŁA CUKIERNIA. PO MATURZE CHODZILIŚMY NA KREMÓWKI, ŻE MYŚMY TO WSZYSTKO WYTRZYMALI, TE KREMÓWKI PO MATURZE…”

ŚW. JAN PAWEŁ II. WADOWICE, 16 CZERWCA 1999

W Inwałdzie znajduje się też specjalny Ogród poświęcony pamięci Jana Pawła II. To prawie 10 km spaceru wśród przyrody, która z lotu ptaka odkrywa swoją tajemnicę i ukazuje, że wcale nie jest zwyczajnym ogrodem. Szkoda, że na miejscu nie da się zobaczyć całości z góry – leci film i pokazuje jak to wygląda, ale to nie to samo. Jednak miejsce samo w sobie ma ‚to coś’ pewnego rodzaju atmosferę, która pozwala się wyciszyć i nawet niewierzącym na chwilę przystanąć i pomyśleć. Spacerując możemy oglądać galerię zdjęć związanych z Papieżem.

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-17

Urzekła nas Warownia z salą tortur. Niezwykle piękne miejsce, chronione przez prawdziwe smoki. Na dole toczy się zamkowe życie, są chaty rzemieślników, można się w nich wcielić i samemu wybić np. monetę, postrzelać z łuku, skręcić sznurek i wziąć go sobie na pamiątkę.

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-7

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-8

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-9

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-10

Ostatnim parkiem jest Park Miniatur (oczywiście w zależności od której strony wejdziecie ;)). Zdecydowanie bardziej docenią to miejsce starsze dzieci i dorośli – Psota chciała przechodzić przez płotki i się bawić stojącymi przed zamkami autkami. 😀 My byliśmy zachwyceni precyzją z jaką miniatury były wykonane. wszystko było po prostu przepiękne i chapeau bas ludziom, którzy to wykonali.

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-18

 

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-19

Pomiędzy parkami są też miejsca ‚oddechu dla rodziców’, z placami zabaw, mini kulkolandiami i innymi atrakcjami dla dzieci. Można przysiąść na ławce i chwilę odpocząć. Na terenie całego Inwałd Parku jest też kilka punktów gastronomicznych w których można coś zjeść. Każdy znajdzie coś dla siebie; jest kebab, burgerownia jak i klasyczne restauracje, kawiarnie.

Weekend-z-dzieckiem-w-Malopolsce-Inwald-Park-16

Pod koniec jak spojrzeliśmy na ulotkę parku, to stwierdziliśmy, że i tak nie zwiedziliśmy wszystkiego, więc chętnie wrócimy tam za rok. 😉 – Mama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *