Weekend z dzieckiem w Krakowie – Rogate Ranczo

 

WeekendZDzieckiemWKrakowieRogateRanczo1

Psota, jak już wiele razy wspominaliśmy – uwielbia zwierzęta. Na widok koni aż podskakuje, uwielbia karmić braci mniejszych, obserwować, jak wpadnie do mini zoo to ciężko ją stamtąd wyciągnąć. Na Krakowskich Mamach jedna z Mam wspomniała o miejscu w Zabierzowie – Rogate Ranczo (www.rogateranczo.pl).
Jeśli macie ochotę na miejsce, w którym przy okazji można zjeść obiad, napić się świeżo wyciskanego soku, popatrzeć na zwierzaki i pokarmić je marchewkami (2 zł za pęczek, cały dochód ze sprzedaży idzie na potrzeby mini (a w zasadzie mikro.. ;p) zoo.) – wybierzcie się na Ranczo.
W niedziele organizowane są zabawy z animatorami, więc rodzice mogą odetchnąć w cieniu, dzieci poszaleją na placu zabaw (UWAGA! Nie polecamy huśtawek, te dla najmłodszych ledwo zipią, są niebezpieczne, oparcia są zupełnie luźne..), ukleją się watą cukrową, pobawią w indian i kowbojów (przebrania mile widziane! ;)), a także pojeżdżą na maleńkim kucyku.
Nie jest to miejsce na cały dzień, raczej dwie godziny (łącznie z obiadem), więc jeśli nie macie pomysłu na krótki wypad, to spróbujcie pojechać właśnie tam. 😉

Zdecydowanie większe jest Kopytkowo, jednak jest trochę dalej i nie da się do niego dojechać komunikacją miejską, tak jak na Rogate Ranczo (tu jeżdżą niskopodłogowce, więc wózkowicze – śmiało! ;)), chociaż według nas w Kopytkowie jest o wiele fajniej.

Jeśli chodzi o ceny:

  • przejażdżka kucykiem – 5 zł
  • dmuchana zjeżdżalnia – 5 zł / 5 min
  • świeżo wyciskany sok średnio – 6 zł
  • obiad średnio – 18 zł
  • mini zoo – bezpłatnie

Jeśli znacie jakieś ciekawe miejsca dla dzieci w Małopolsce – będzie nam bardzo miło jak nam o nim napiszecie. 😉 – Mama

 

WeekendZDzieckiemWKrakowieRogateRanczo2

 

WeekendZDzieckiemWKrakowieRogateRanczo4

 

WeekendZDzieckiemWKrakowieRogateRanczo5

 

WeekendZDzieckiemWKrakowieRogateRanczo6

 

WeekendZDzieckiemWKrakowieRogateRanczo7

 

WeekendZDzieckiemWKrakowieRogateRanczo8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *