Trzy zabawy z magnesami

 

TrzyZabawyZMagnesami1

Psota uwielbia bajkę ‚Blaze i megamaszyny’, puszczamy jej ją ponieważ nie ma w niej agresji, jest niezwykle ładną animacją a do tego jest edukacyjna. W jednym z odcinków Blaze zamienił się w megamagnes i zainspirował nas do poszukania kilku zabawek magnetycznych i wymyślenia wielu zabaw z nimi. Dzisiaj zapraszamy Was na pierwsze trzy – a na pewno będzie ich jeszcze więcej! Dodatkowo użyliśmy do dzisiejszych zabaw podświetlanego stolika DIY, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Co będzie nam potrzebne?

  • magnetyczna podkowa lub łopatki magnetyczne
  • magnetyczne kulki
  • kolorowe krążki z metalowymi obramówkami
  • piasek
  • woda
  • miska

Jak się bawiliśmy?

Najpierw rozsypaliśmy na stoliku kolorowe krążki (które pięknie przepuszczały światło). daliśmy Psocie wielką, kreskówkową wręcz magnetyczną podkowę, przypomnieliśmy jej odcinek ulubionej bajki i już więcej nie było potrzebne – z uśmiechem od ucha do ucha zbierała magnesem wszystkie krążki, ściągała je i znowu zbierała.

Później Tata nasypał do miski piasek i ukrył w nim kolorowe kuleczki. Tym razem podkowę zamieniliśmy na łopatki i poprosiliśmy by bez użycia rączek znalazła wszystkie kuleczki. Szukała, ściągała, zakopywała i znowu szukała. 😉 To była świetna zabawa rozwijająca małą motorykę a dodatkowo zapewniała doznania sensoryczne małym łapkom.

Na koniec umyliśmy znalezione kuleczki i wrzuciliśmy je do wody, dodaliśmy kolorowe krążki i wtedy dopiero zaczęła się zabawa. Aurelce najbardziej się podobało przyciąganie mokrych, kapiących elementów.

Po sprzątnięciu wody ani myślała by przerwać zabawę i układała kolorowe węże z kuleczek i krążków. 😉 – Mama

 

TrzyZabawyZMagnesami2

 

TrzyZabawyZMagnesami3

 

TrzyZabawyZMagnesami4

Komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *