Obrzydliwa zmarzlina

 

ObrzydliwaZmarzlina1

Aurelka wyjątkowo polubiła zabawy z robalami, więc razem z Tatą postanowiliśmy do tego włączyć odrobinę nauki (nie, nie łudzimy się, że ona z tego wyniesie jakąś konkretną wiedzę, ale może za kilka miesięcy podczas zimy jej się przypomni i nas zaskoczy, wybiegając na śnieg z torebką soli ;)).

Posadziłam ją na blacie w kuchni i wcieliłam się w role wiedźmy (wszak z charakteru tylko pieprzyka mi brakuje nad ustami ;p). Opowiedziałam jej dlaczego lepiej użyć wrzątku do robienia lodu, Psota wsadziła do foremek robale… i zaczęłyśmy czary.

Co będzie nam potrzebne?

  • plastikowe robale
  • 250 ml wrzątku
  • foremka do lodu/lodów
  • odrobina zielonego barwnika
  • garść soli

Jak się bawiliśmy?

Do szklanki wrzątku dodałyśmy zielony barwnik i dobrze wymieszałyśmy. Do foremek na lody włożyłyśmy robale i zalałyśmy. Wstawiłyśmy do zamrażalnika na całą noc.

Następnego dnia wyciągnęłyśmy nasze zmarzliny (wystarczyło chwilę potrzymać foremkę w gorącej wodzie i same zaczęły wyskakiwać ;)), włożyłyśmy je do miseczki, do drugiej nasypałyśmy sól. Tata wytłumaczył Psocie dlaczego zmarzlina jest roztapiana przez sól i powoli odkrywaliśmy wyłaniające się robale. 😉 – Mama

 

ObrzydliwaZmarzlina2

 

 

ObrzydliwaZmarzlina3

 

 

ObrzydliwaZmarzlina4

 

 

ObrzydliwaZmarzlina5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *