Bitwa na pianki

 

 

BitwaNaPianki1

Lekka nutka zdrowej rywalizacji sprawia, że zabawa jest jeszcze lepsza! Choć Aurelka jeszcze nie do końca rozumie, że ktoś ‚zdobywa punkt’ albo ‚wygrywa’, to przeogromnie ją cieszą brawa, zachwyty i ‚unikanie’ piankowych pocisków.

Im więcej dzieci – tym lepsza zabawa! Użycie piankowych pocisków nie sprawi nikomu bólu, nie doprowadzi do płaczu, nikt na pewno nie poczuje się skrzywdzony. Piankoprocami można bawić się nawet w domu bez obawy o piękny wazon Mamy. 😉

Co będzie nam potrzebne?

  • minimum dwie małe, plastikowe butelki
  • dwa balony
  • małe pianki marshmallow
  • marker do narysowania buziek
  • kawałki taśmy klejącej

Przygotowanie:

Butelki przecinamy na pół – na górną i dolną część. Dolną wyrzucamy/wykorzystujemy jako pojemnik (wystarczy rozgrzanym żelazkiem dotknąć krawędzi, wtedy się lekko podwiną i nie będą ostre ;)).

Z balona odcinamy wąską część, szerszą nakładamy na butelkę od strony zakrętki. Oklejamy wokół taśmą, rysujemy wesołe buźki.

Teraz wystarczy wrzucić do środka po jednej piance i… kryć się! 🙂 – Mama

Mamo, mamo! Cel! Paaaal! Słodko-piankowy atak! Uniki, bieganie, przewroty, czołganie się po trawie. Aktywność fizyczna jest równie ważna co rozwój integracji sensorycznej.
Najbardziej ruchliwym i dynamicznym okresem w życiu dziecka jest ten od jego urodzenia do 6 roku życia. Warto zwrócić uwagę jak wykorzystanie naturalnych możliwości dziecka przynosi wspaniałe efekty na wielu różnych polach.

Przykład?

Wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie na nastrój dziecka, tak jak dla nas ćwiczenia fizyczne są źródłem endorfin – dla dziecka również. Rozwija się spostrzegawczość, umiejętność prawidłowej oceny odległości (rzut do celu). Aktywność fizyczna ma znamienny wpływ na układ krwionośny, oddechowy, układ ruchu. W dziecku kształtuje się prawidłowa postawa, a mięśnie i stawy wzmacniają się.
A w tej zabawie jest jeszcze jeden wspaniały akcent: po piankowym ataku, możemy zregenerować się i dostarczyć organizmowi odrobinkę kalorii w postaci 2-3 smakowitych pianek. – Ciocia Ania

BitwaNaPianki2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *